AKCE: Nyní 20% SLEVA na těsnění do oken a také na žaluzie na míru.

Těsnění do oken: úspora energií

Jak a proč utěsnit okna na zimu

 

Příprava na zimní sezónu už je v plném proudu. Prázdniny skončily, teploty klesají a ceny rostou. Přetěsnění oken je jedním z řešení, jak ušetřit za topení. Kdy je potřeba vyměnit těsnění do plastových oken, proč se vůbec okenním těsněním zabývat a jestli je výhodné investovat do dražšího, kvalitního, pryžového těsnění do drážky? Zeptali jsme se odborníka ze Správy oken, co si o tom myslí.


Proč se pravidelně starat o těsnění a proč těsnění do okna měnit?


Teplo uniká přes neutěsněná okna a dveře. Můžete šetřit jak chcete, můžete topit jak chcete, ale když nejsou okna a dveře správně utěsněná, budete mít doma zimu. Unikající teplo se výrazně podepíše na vašich fakturách za energie. Výměna opravdu kvalitního těsnění je investice na několik sezón. Máte-li nové těsnění, které pravidelně ošetřujete:

  • Ušetříte na vytápění
  • Prodloužíte životnost vašich oken
  • Šetříte vaše zdraví

Je vaše těsnění v pořádku? Jak zkontrolovat, jestli je vaše těsnění v pořádku se dočtete v článku zde.

 Těsnění do plastových oken

Opravdu můžeme ušetřit až desítky tisíc?

Je to tak. Ať už topíte tepelným čerpadlem, elektřinou, plynem, uhlím, peletami nebo solární energií, kvalitním okenním těsněním ušetříte na spotřebě.

Kilowatthodina elektřiny z centrální sítě zdražila meziročně k 17. 8. 2022 v průměru z 2, 2 CZK na 11, 2 CZK podle serveru kurzy.cz.

Co si představit pod pojmem 1 kWh elektřiny?

  • Hodina vaření na elektrické plotýnce
  • Půlhodina provozu elektrického přímotopu
  • Dvoudenní svícení jednou led žárovkou

Nejvíce se vyplatí výměna okenního těsnění za nové u bytů 2+1 a více a hlavně u starších rodinných domů, které jsou zpravidla nehospodárné.

Objednat těsnění do oken ještě dnes

Utěsněním oken a balkónových dveří zabráníme zbytečným únikům tepla. Nesmíme ale zapomenout pravidelně a efektivně větrat, abychom zabránili plísním a rosení oken. Více info se dozvíte v článku zde

Pokud nám domů táhne, je potřeba měnit hned celá okna?

 

Rozhodně ne. Pokud okna nejsou poškozená, většinou stačí okna seřídit, promazat a vyměnit nebo ošetřit těsnění do oken.


Jaké těsnění je nejlepší a můžeme použít i třeba klasické hobby těsnění?


Ne. Okenní těsnění, které se lepí na staré těsnění nebo jednoduše nepatří do drážky, může okno poškodit tím, že ho odtlačuje od pantů. Než vyberete správné těsnění, nezapomeňte si nechat zaslat vzorek zdarma ať máte jistotu, že objednáváte to správné.

Vzorky těsnění zdarma


Ne každý preferuje pryžové těsnění, existují i silikonové verze, které vám mohou doporučit jiný odborníci. My ale preferujeme pryž, protože do sebe dokáže vstřebat ošetřující látky a tím prodloužit životnost, což silikonové těsnění neumí. Ošetřující prostředky dokážou zabránit přimrzání, stárnutí, praskání, tvrdnutí. Takto dobře udržované těsnění může vydržet 15 - 20 let.

Nanosilikon na údržbu těsnění do oken

Váháte ještě? Máme pro vás od 1. 9. do 30. 11. 2022 k těsnění nad 2 000 CZK vlhkoměr zdarma, který vám pomůže zjistit, kdy je čas v místnosti vyvětrat. Součástí akce je také 10% sleva na materiál, pokud si výměnu těsnění objednáte u nás

 

Vlhkoměr na plastová okna