AKCE: S kódem "mojezaluzie" nyní 20% SLEVA na žaluzie na míru. Právě teď navíc doprava pro žaluzie ZDARMA.

Návod: Jak zaměřit okno pro nákup sítě proti hmyzu

NÁKUP SÍTÍ PROTI HMYZU: JAK SPRÁVNĚ ZMĚŘIT OKNO?

Nemějte strach, že byste si do oken koupili špatné sítě proti hmyzu. Sestavte si je podle vašich potřeb a představ v našem konfigurátoru. Je to snadné a náš manuál vás procesem provede krok za krokem.

CO BUDETE POTŘEBOVAT?

 1. Svinovací metr          metr     
 2. Papír a tužku (pro zapsání naměřených hodnot)      papíratužka
  1. Pravítko nebo posuvné měřítko       pravítko.    

   

   CO BUDETE MĚŘIT? 

   1. Výšku vašeho okna, kam síť půjde
   2. Šířku vašeho okna, kam síť půjde
   3. Tloušťku okenního rámu, na který se síť instaluje

    

   JAK TYTO HODNOTY ZMĚŘIT?

   Vždy měříme z vnitřní strany, přičemž se měří čistý průhled při otevřeném okně. 
   Čistý průhled = to, co vidíte po otevření okna
   Aby byla instalace okenní sítě možná, je nutné mít po celém obvodu okna místo alespoň 1,5 cm (tj. nesmí překážet například rolety nebo venkovní žaluzie atd.).

   Šířka sítě:


   Měříme od levé vnější hrany k pravé. Měříme dohromady třikrát – nahoře, ve středu a vespod (viz obrázek níže). Je naprosto v pořádku, když se tyto tři číselné údaje budou mírně lišit. Finální rozměr je nejmenší naměřená šířka.

   Výška sítě:


   Zde proběhne měření dohromady také třikrát: na levé i na pravé straně a uprostřed (viz obrázek níže). Je naprosto v pořádku, když se tyto tři číselné údaje budou mírně lišit. Finální rozměr je nejmenší naměřená šířka.

   Hloubka otočného držáku:


   Tloušťka rámu se měří včetně těsnění, měřit stačí jednou. Tloušťku rámu měříme kvůli držákům, které připevní síť na okno. Naměřenou hloubku porovnáme s tabulkou v konfigurátoru a podle té zadáme skutečný údaj do 4. kroku: Vyberte hloubku držáku.

    

    

   NA CO SI DÁT POZOR: Některá plastová okna mají okapnicovou lištu, která je vystouplá a překáží rámu sítě, pokud síť chceme instalovat, je nutné okapnici odmontovat.

   U Eurooken s okapnicí měříme výšku od horní hrany rámu po spodní hrany okapnice. U spodní hloubky s okapnicí měříme od vnější hrany po střed vnitřního dorazového těsnění plus přesah okapnice přes rám. Šířka je stejná jako u ostatních oken.

   A je to. Takhle snadné to je. Teď už můžete přejít do konfigurátoru a objednat si sítě na míru.