AKCE: S kódem "mojezaluzie" nyní 20% SLEVA na žaluzie na míru. Právě teď navíc doprava pro žaluzie ZDARMA.

Jak dopadla zima u vás? Revize stavu těsnění po zimě

Měnili jste před zimou okenní těsnění? Pokud ano, jistě jste měli vyhráno. Pokud ne, je čas zhodnotit jak to dopadlo. Byla vám zima? Táhl vám domů průvan? Nebo vám domů dokonce sněžilo? Zima letos nebyla nijak krutá, ale pár dní sněhových vánic a velmi prudkého větru se nám nevyhlo. Zvládla to vaše okna? Foukalo vám domů? Co na to vaše těsnění?

Pokud jste na podzim zrevidovali okna a byla v pořádku, čeká vás další revize a běžná údržba.

Jestliže jste těsnění před zimou vyměnili, jsou vaše okna jistě v dobré kondici, čeká vás pouze klasická údržba a kontrola, že se od minulé sezóny nic nepokazilo.  


Pojďme si to spolu projít:

  • Okna důkladně umyjte
  • Zkontrolujte kování, jak na to se dočtete v článku SEŘÍZENÍ OKEN: PROČ OKNA POTŘEBUJÍ PRAVIDELNOU ÚDRŽBU?
  • Důkladně zkontrolujte stav těsnění:
    Těsnění by mělo být měkké, pružné a rozhodně by se nemělo lepit nebo přimrzat k okennímu rámu. Pokud má těsnění dobré vlastnosti není zpuchřelé ani se nedrolí je pravděpodobně v dobré kondici. Stačí ho společně s okny a okenními rámy umýt a ošetřit a revitalizovat vhodným přípravkem na těsnění, jako je nanosilikon nebo sada na údržbu oken

Pokud jste těsnění neměnili a dokonce vám domů přes zimu táhlo, těsnění není v dobré kondici a protopili jste výplatu, je nutné radikální řešení. 

Zkontrolujte stav těsnění. Okno vám špatně doléhá? Je těsnění zpuchřelé, odpadá od oken, lepí se na na rám oken a nevypadá, že by zvládlo další zimu? Je načase udělat radikální krok. Objednejte si VZORKY TĚSNĚNÍ ZDARMA a postupujte podle našeho návodu VÝMĚNA TĚSNĚNÍ PLASTOVÝCH OKEN: NÁKUP, MONTÁŽ A ÚDRŽBA.

Jednatel firmy Správa Oken říká: Je důležité použít to správné těsnění do drážky, proto rozhodně doporučujeme objednat si vzorky zdarma, ať máte jistotu, že vám těsnění bude do oken pasovat. Rozhodně nedoporučujeme nalepovací těsnění z hobby marketů, neřeší dlouhodobé utěsnění a ještě vám může zničit okna, protože se nalepuje na původní těsnění a při zavření odtlačuje okno od rámu.

Je těsnění na pohled i dotek v pořádku a stejně jste pociťovali průvan?

Pravděpodobně potřebují vaše okna seřídit nebo opravit a zkontrolovat správnou funkčnost kování. Jak na to se dozvíte v článku: SEŘÍZENÍ OKEN: PROČ OKNA POTŘEBUJÍ PRAVIDELNOU ÚDRŽBU? nebo nás rovnou kontaktujte a my za vámi obratem pošleme odborníka.