AKCE: S kódem "mojezaluzie" nyní 20% SLEVA na žaluzie na míru. Právě teď navíc doprava pro žaluzie ZDARMA.

JAK PEČOVAT O ŽALUZIE

 

Žaluzie jsou pro nás už běžnými doplňky domácnosti. Ale péče o ně tak běžná není a jen při pomyšlení na čištění žaluzií se většině z nás kroutí vlasy hrůzou. A přitom to není tak těžké, přečtěte si naše tipy jak na to.

jak-pecovat-o-zaluzie

Horizontální i vertikální žaluzie jsou nenáročné na údržbu. Je možné zvolit tzv. suchou, či mokrou cestu.

VERTIKÁLNÍ ŽALUZIE

Jako suchá cesta se počítá otírání suchým hadříkem nebo vysávání ručním vysavačem. Je možné zvolit také speciální kartáč na žaluzie s polyesterovými vlákny. Tak je možné ze žaluzií setřít prach a další nečistoty. Žaluzie můžete také utřít “namokro”. Použijte jemný hadřík z netkaného vlákna a neagresivní roztok saponátu na nádobí a teplé vody.

HORIZONTÁLNÍ ŽALUZIE

U horizontálních žaluzií si dávejte pozor na ideální tlak na žaluzie, aby se materiál nezlomil. Horizontální žaluzie je možné opatrně čistit po více lamelech, ale u vertikálních žaluzií je nutné čistit jeden lamel po druhém

VENKOVNÍ ŽALUZIE

Podobným způsobem lze udržovat i venkovní žaluzie. Ty by se měly čistit na jaře a na podzim. V případě zvýšení prašnosti (hlavně na jaře, v pylové sezóně) je možné přidat jedno čištění na konci jara. Venkovní žaluzie se napřed opatrně vysají a pak sklopí svisle, načež je možné je omýt mírným proudem vody z rozstřikovače.