AKCE: Pro nákupy nad 800 Kč nyní Zásilkovna na výdejní místo ZDARMA.

Jak během chvíle vyměnit okenní kliku

Okenní nebo balkonová klika je mechanická část okna, díky které můžeme pohybovat s kováním a s oknem manipulovat, otevírat ho, zavírat, otevřít ventilaci nebo mikro ventilaci. Protože má okenní klika všechny tyto funkce, přijde čas, kdy se součástka opotřebuje a kliku je třeba vyměnit. Naštěstí pro vás je to velmi jednoduchý úkol, který nám nezabere víc než pár minut.

Upozornění: Klika se mění v případě, že je poškozená, prasklá, protáčí se nebo je zcela ulomená, pokud vám nejde okno nebo dveře zavřít, problém je pravděpodobně ve špatně seřízeném kování. Výměnou kliky tento problém neodstraníte, je nutné pozvat technika nebo okno či dveře seřídit svépomocí.

Nejprve je třeba kliku na okno či balkonové dveře vybrat

 

Druhy okenních klik ve Správě Oken:

 

Základní model je okenní klika Victory značky Roto. Vyrábí se v barvách bílá, stříbrná a bronzová (variantu si můžete vybrat vpravo v detailu produktu pomocí roletky). Doporučujeme si kvůli bezpečnosti pro balkonové dveře nebo dveře na terasu připlatit za uzamykatelnou kliku a to obzvláště s nižších patrech.

Zlatá střední cesta jsou okenní a balkonové kliky značky Hoppe, kliky nabízíme opět ve třech barvách: bílá, stříbrná a bronz, ale na výběr je už z mnoha typů a tvarů, podle kterých se odvíjí i cena. Opět doporučujeme nešetřit na balkonových klikách a dveřích vedoucí na zahradu či na terasu, které jsou hodně v permanenci, pořídit kliku se zámkem.

Poslední typ klik jsou kliky na posuvná okna a dveře od značky Sigenia. Jedná se o speciální kliky na hliníkové profily, které mají také svá specifika, pro objednání je nutné znát přesné rozměry rozteče a provedení, barevně jsou opět k dostání v bílém, stříbrném a bronzovém provedení.

Máte vybráno? Výborně, teď už stačí jen okenní nebo balkonovou kliku vyměnit

 

Výměna okenní kliky krok 1                                   Výměna okenní kliky krok 2

1. Otočíme krytku u staré kliky a odhalíme upevňovací šrouby.               2. Oba šrouby odšroubujeme. 

 

Výměna okenní kliky krok 3                                   Výměna okenní kliky krok 4

3. Celou kliku vyndáme.                                                                           4. Nasadíme novou kliku a vložíme šrouby.

 

Výměna okenní kliky krok 5                                    Výměna okenní kliky krok 6

5. Pevně přišroubujeme a otočíme krytku na místo.                                   6.Máme hotovo