AKCE: Nyní 20% SLEVA na těsnění do oken a také na žaluzie na míru.

Jaké zvolit sítě do oken?

Zapomeňte na filmy o mimozemšťanech, protože ten největší vetřelec je mezi námi - hmyz! Pokud se toto léto chcete vyhnout prohánění much a komárů s novinami či pantoflemi, čtěte dále. Letní noci si lze užít i bez “bzz” serenád a ranního počítání štípanců. A stačí k tomu opravdu málo - pořízení sítí do oken.

Sítě proti hmyzu je oproti obvyklému přesvědčení kdykoliv možné z okna sundat a později znovu přichytit. Nabízejí se v široké paletě barev a možné je zvolit do konce i imitaci dřeva. Všechny jsou potažené okem neviditelným UV filtrem pro dlouhou životnost. Nejzákladněji je můžeme rozdělit na sítě s lemem a sítě bez lemu. 

Sítě do oken s lemem mají tu výhodu, že jejich montáž nevyžaduje zásah do rámů oken. Montáž se provádí zajištěním otočnými držáky. Vrtačku a šroubky tedy vůbec nebudete potřebovat. Sítě proti hmyzu s lemem navíc kopírují rám vašich oken a jsou téměř nepostřehnutelné.

Sítě proti hmyzu s lemem lze dále rozdělit na dva typy: ISSO OV 25x10 a ISSO OE 19x8. I mezi nimi existují drobné rozdíly. Druhý zmíněný typ (ISSO OE 19x8) má ze všech nabízených sítí nejvíce elegantní vzhled a je také vyroben z nejkvalitnějšího materiálu.  

     

Pokud máte starší dřevěná okna, potřebovat budete spíše ty bez lemu. Ale pozor - i zde se jedná o sítě do oken s rámem. I síť bez lemu se uchycuje do svého rámu, a nikoliv přímo na okno. Její rám je ale navíc potřeba přichytit do obrtlíků, které je nutné přivrtat do rámu okna. Zde už se tedy bez zásahů do oken neobejdete. Výhodou zde ale naopak je nižší pořizovací cena. A svoji funkci - ochranu před otravným hmyzem - plní i tyto sítě do oken na výbornou!

Pokud si toto léto chcete užívat čerstvého vzduchu, a nikoliv společnosti hmyzích narušitelů, jsou proto sítě do oken s rámem skvělým řešením. Hmyz díky nim zůstane tam, kde by měl - venku. A vy díky tomu můžete zůstat v pohodě.